Григор Димитров изигра страхотен мач срещу Рафаел Надал и малко не му стигна да го победи. Това щеше да е изключително постижение, като имаме предвид, че испанецът не е губил в Монте Карло от 2004 година.

Въпреки поражението на четвъртфиналите в турнира, Гришо си тръгва със 180 точки за световната ранглиста и 62 950 евро.

Двубоят с Рафа продължи малко повече от 2 часа. Първият сет бе слаб за Григор, но във втория той отнесе големия си съперник. В третата част резултатът бе равен до 4:4, но след това опитът си каза думата и Надал триумфира, класирайки се на полуфиналите. Там той ще срещне Жо-Вилфред Цонга, който отстрани Станислав Вавринка.

Как се разви мачът?

Григор започна мача по-добре и спечели първия гейм от раз. Последва добро разиграване на Надал и резултатът бе изравнен. В следващия гейм испанецът успя да пробие Григор и поведе с 2:1. Последва много силен гейм за Надал, който не даде шанс на българина и поведе с 3:1. След това Надал стигна до втори пробив след очевидно по-добра игра и резултатът набъбна на 4:1. В следващия гейм Гришо успя да стабилизира играта си и върна единия пробив. Последваха още добри отигравания, но испанецът показа по-здрави нерви и направи пореден пробив за 5:2, а в следващия гейм Надал отново бе непоколебим и спечели сета с 6:2.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Втората част започна както и първата - по-добре за българина, който отново успя да поведе. За съжаление на феновете на Гришо обаче нещата след това отново се проточиха и въпреки няколко добре върнати топки на българина, Надал успя да изравни. Димитров обаче показа, че няма да се предаде и със страхотен гейм на нула поведе отново. В следващата част нашето момче доста се бори и затрудни максимално именития си съпреник, но допусна изравняване. След това стана очевидно, че това е по-добрият сет на Гришо, а в играта на Рафа има спад. Той успя да се измъкне от доста трудна ситуация и поведе с 3:2. В следващия гейм Григор направи няколко поредни великолепни разигравания и стигна до пробив - 4:2. Напрежението в играта на испанеца продължи, той не можа да се противопостави на българина и хасковлията поведе с 5:2. В следващата част, макар и трудно, Димитров отново се справи със съперника си и спечели сета.

Надал максимално се измъчи срещу българския талант.

Третият сет започна както първите два. Григор поведе, а Надал успя да изравни. Последва страхотно отиграване на Гришо, а испанецът отново бе разконцентриран и се стигна до 2:1, а малко след това и до 3:2. Усещайки, че е близо до голям триумф Гришо се отпусна и допусна равенство. Следващият му удар обаче бе страхотен - гейм на нула и 4:3. Играта на нерви обаче продължи и стана 4:4. Опитът на Рафа си пролича и въпреки добрите изяви на Димитров, испанецът поведе с 5:4. След това Григор започна да се държи за крака, Рафа използва това и спечели мача.