Блестящото представяне на сръбските тенисисти продължи и днес на втория турнир от Големия шлем за годината "Ролан Гарос". След като вчера Новак Джокович се класира за осминафиналите при мъжете, днес неговите сънароднички Йелена Янкович и Ана Иванович си осигуриха места на четвъртфиналите при жените.

Поставената под номер 4 Янкович, която в миналия кръг отстрани Винъс Уилямс, днес бе повече от убедителна срещу французойката Марион Бартоли. Тя спечели с 6:1, 6:1 за 1 час и 4 минути, като това беше и краят на участието на домакините на Откритото първенство на Франция. Намиращата се в изключителна форма Йелена не остави никакви шансове на съперничката си, направи 5 пробива срещу нито един на Бартоли и ""осъществи 12 печеливши удара срещу само 1 на Марион. Янкович ще играе с миналогодишната полуфиналистка Никол Вайдишова от Чехия на четвъртфиналите. В двубоите между двете чехкинята има четири победи и две загуби. Единствената им среща през този сезон обаче бе спечелена от Йелена в началото на годината в Сидни.

Ана Иванович, която е поставена под номер 7, имаше доста по-тежка задача. Тя трудно се справи с испанката Анабел Медина Гаригес. Сръбкинята достигна до успех с 6:3, 3:6, 6:3 след сериозна битка и 2 часа и 13 минути игра. Иванович ще се изправи срещу бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ Светлана Кузнецова в битка за място на полуфиналите. Рускинята има само една победа срещу Ана и две загуби. В последната им среща Иванович спечели в три сета на финала в Берлин.