Румънката Симона Халеп и германката Ангелик Кербер се класираха за финала на силния турнир по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 2.44 милиона долара.

Седмата в схемата Хапел отстрани втората поставена Агниешка Радванска (Полша) със 7:5, 6:2 за 87 минути.

Радванска поведе в началото на мача, но Халеп успя да вземе първия сет със 7:5, а във втория беше още по-категорична. Румънката направи седем пробива в мача и допусна четири.

В спор за титлата румънката ще срещне номер 6 Ангелик Кербер, която се наложи над петата в схемата Йелена Янкович (Сърбия) с 6:1, 7:6(6) за 1:47 час.

Кербер загуби само един гейм в първия сет. Във втория тя стигна до успеха след тайбрек, който спечели с 8:6 точки. 26-годишната германка се стреми към четвърта титла в кариерата си, докато Хапел утре може да спечели седма.

Румънката има една победа в една среща срещу Кербер, но през 2009 година.