Мария Шарапова се класира за четвъртия кръг на Ролан Гарос. Защитаващата титлата си рускиня отстрани китайката Цзе Чжън с 6:1, 7:5.

Световната номер две имаше известни проблеми в началото на втория сет, като бе позволила на съперничката си да пробие още първия й сервис гейм. Китайката дори поведе с 4:1, но все пак рускинята изравни до 4:4, а след това затвори мача със 7:5.

Така рускинята проправи пътя за своята половинка Григор Димитров на централния корт "Филип Шартие". Веднага след Шарапова на игрището излизат Рафаел Надал и Фабио Фонини, а след това са българинът и Новак Джокович.

В следващия кръг Мария Шарапова ще се изправи срещу американката Слоун Стивънс, постигнала трудна победа със 6:4, 6:7 (5), 6:3 срещу представителката на Нова Зеландия Марина Еракович.

В друга среща от деня американката Бетани Матек-Сандс направи обрат и спечели с 4:6, 6:1, 6:3 срещу аржентинката Паула Ормаечеа.