Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис, предаде БТА.

Шестата поставена в схемата американка постигна трудна  победата срещу Ярослава Шведова от Казахстан с 6:1, 2:6, 7:5 за близо два часа игра.

Шведова стана първата тенисистка спечелила сет на турнир от Големия шлем без да загуби нито една точка в предишния кръг, в който отстрани 10-ата поставена Сара Ерани (Италия) с 6:0, 6:4.

В следващия кръг Серина Уилямс, носителка на 13 титли от  Големия шлем, ще играе с победителката от мача между защитаващата титлата си Петра Квитова. Чехкинята се наложи трудно над Франческа Скиавоне (Италия) с 4:6, 7:5, 6:1.

Квитова успя да се справи с италианската си съперничка, въпреки че губеше със сет и с допуснат пробив във втората част. Тя обаче не се предаде и успя да поведе с 6:5 във втория сет преди срещата да бъде прекъсната за малко заради дъжд. Чехкинята изцяло доминираше в третия сет и след само един загубен гейм спечели мача.

За четвъртфиналите се класира и Тамира Пашек (Австрия), която се наложи над 21-та в схемата Роберта Винчи (Италия) с 6:2, 6:2.