Серина Уилямс спечели рекордната шеста титла от турнира по тенис в Маями.

На финала световната номер 1 се наложи над Мария Шарапова с 4:6, 6:3, 6:0.

Американката загуби първия сет с 4:6, но след това бе безмилостна. Във втория сет Уилямс поведе с 2:0 и
макар че допусна изравняване за 2:2, след това бе безупречна. Тя коригира сервиса си и почти не допускаше непредизвикани грешки. Американката спечели последните 10 гейма от мача и триумфира с титлата.

Поражението е първо за Шарапова след 11 поредни победи без загубен сет. Рускинята обаче натрупа 11 поредни загуби от Серина Уилямс, като не я е побеждавала от далечната 2004 година.

Така Серина Уилямс стана едва четвъртата тенисистка в съвременния тенис, спечелила един турнир на WTA шест пъти, като се присъедини в тази престижна класация към легенди като Мартина Навратилова, Крис Евърт и Щефи Граф.