Номер 1 в световната ранглиста Серина Уилямс се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Пекин с награден фонд 5 185 625 долара.

Уилямс, която е шампионка от 2004 година, победи шестата в схемата Каролин Вожняцки с 6:1, 6:4 за 76 минути и записа шеста победа над датчанката в седем мача.

Американката загуби само гейм в първия сет, а след това поведе с 4:0 преди Вожняцки да вземе три поредни гейма. При 5:4 Уилямс сервираше за победата и не загуби точка в последния гейм на мача.

В спор за място на финала световната номер 1 ще срещне третата в схемата Агниешка Радванска (Полша), която отстрани германката Анжелик Кербер със 7:6(7), 6:4 за 1:43 часа. Полякинята, която е шампионка от 2011-а година, направи четири пробива в двубоя, но допусна три.

Другата полуфинална двойка е Петра Квитова (Чехия) и Йелена Янкович (Сърбия). Номер 9 Квитова победи представителката на домакините Ли и полуфиналистка от миналата година На Ли с 4:6, 6:2, 6:4.

Осмата поставена Янкович се наложи над Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:7(3), 6:4, 6:4 за 2:36 часа.