Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс (САЩ) отпадна на полуфиналите на силния турнир в Дубай с награден фонд 2 милиона долара.

Уилямс загуби от французойката Ализе Корне с 4:6, 4:6 за 82 минути.

Американката допусна прекалено много грешки от дъното на корта, а 26-ата в класацията на УТА Корне се възползва, за да запише първа победа в кариерата си срещу действаща номер 1 в света.

Французойката пропиля четири мачбола при 5:3 и сервис на съперничката си във втората част, но в следващия гейм при собствен сервис безпроблемно затвори мача.

В търсена четвърта титла в кариерата си Корне ще се изправи срещу двукратната шампионка в Дубай Винъс Уилямс (САЩ).

33-годишната Уилямс, победителка в турнира през 2009 и 2010 година, разби в другия полуфинал поставената под номер 5 Йелена Янкович (Сърбия) с 6:3, 6:2 за 81 минути.

Така участващата с "уайлд кард" американка, която е 44-а в света в момента, стигна до първия си финал от турнира в Рим през май 2010 година.

Уилямс поведе с 5:2 в изпълнения с грешки първия сет и удържа аванса си. Във втората част тя дръпна с 3:0 и не допусна обрат, като продължава победната си серия без загубен сет в надпреварата.