Сърбинът Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Индиан Уелс, след като в последен мач за деня елиминира американеца Сам Куери с 6:0, 7:6 (6). Мачът започна с четири часа по-късно от първоначално планирания старт в един истински маратон от двубои.

Номер 1 в схемата на турнира беше брутално ефективен в първия сет, след като се появи на корта без да се усмихва и игра през цялото време без да обръща внимание на окуражаващите го фенове. Куери се върна в мача във втория сет.

В тайбрека Джокович поведе с 5:1, но с добра игра с форхенда Куери изравни. Накрая обаче представителят на домакините направи две последователни грешки, които му костваха и поражението в срещата, продължила час и 25 минути.

"Беше много дълъг ден за всички нас и искам да благодаря на публиката, че остана до края. Наистина съм разочарован, но няма как да е иначе и разберете емоциите ми”, каза Джокович след мача.

В другата среща от края на деня 8-ият в схемата, Жо-Вилфрид Цонга от Франция, се справи с Милош Раонич от Канада с 4:6, 7:5, 6:4.