Двукратната шампионка Йелена Янкович отпадна на четвъртфиналите на силния турнир на червени
кортове в Рим.

Представителката на Сърбия загуби от румънската квалификантка Симона Халеп с 6:4, 0:6, 5:7 за 2:34 часа игра.

Румънката направи девет пробива в мача и не даде нито гейм на съперничката си във втория сет. В третата част Янкович поведе с 3:0, но допусна изравняване. Бившата номер 1 в света сервираше при 5:4 и имаше два мачбола, но отново загуби подаването си, а Халеп спечели последните три гейма в мача.

Така на полуфиналите Халеп ще играе с лидерката в световната ранглиста Серина Уилямс, която по-рано днес разгроми испанката Карла Суарес Наваро с 6:2, 6:0 за 56 минути и записа личен рекорд в кариерата си от 22 поредни победи.

В другия полуфинал Сара Ерани ще се изправи срещу Виктория Азаренка или Саманта Стоусър.