Рафаел Надал се класира за за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция "Ролан Гарос". Испанецът се наложи категорично над Лейтън Хюит с 6:3, 6:4, 6:3.

Двубоят започна с пробив на австралиеца още на старта на мача, но Надал успя да спечели четири поредни гейма, което му донесе и преднина от 4:1, а по-късно затвори сета без проблеми с 6:3.
продължава да печели мачовете си на „” без да дава дори и сет на противниците си. Той се наложи над , но този път испанецът трябваше да се потруди много повече в сравнение с предишните си срещи, за да стигне до успеха.

Испанецът продължи да има предимство и в началото на втората част, поведе с пробив, но серия от непредизвикани грешки позволиха на Хюит да изравни за 2:2. Ключовият момент в сета бе при 4:4, когато след много оспорван гейм Надал отново спечели подаването на противника си, а при 5:4 стигна до сетбол испечели с 6:4.

В третия сет Хюит поведе с 3:2, след което последва много силна игра на Надал и след четири поредни гейма в негова полза четирикратният шампион на "Ролан Гарос" записа 34-та си победа в Париж от общо 35 изиграни мача.

На осминафиналите Рафаел Надал ще се изправи срещу бразилеца Томас Белучи, който победи Иван Любичич със 7:6, 6:2, 6:4 .