Световния номер 1 Роджър Федерер се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" след убедителна победа с 6:2, 6:3, 6:0 срещу италианеца Потито Стараче. Швейцарецът си свърши работата за 1 час и 31 минути. Той не допусна пробив в нито един от геймовете, в които сервираше. Срещата бе в някаква степен равностойна единствено във втория сет, когато Федерер намали нивото на играта си. Тогава Стараче показа, че има качества, но един пробив бе достатъчен на съперника му да спечели тази част. В третия сет Роджър бе неудържим и не даде и гейм на италианеца. Двубоят на на водача в световната ранглиста бе изгледан от трибуните от големия му съперник и фаворит за титлата в Париж Рафаел Надал. Испанецът днес има почивен ден и използва част от времето си, за да анализира играта на Федерер, който го победи за първи път на клей преди около две седмици в Хамбург.

Федерер ще се изправи срещу Михаил Южни в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция. Поставеният под номер 13 руснак изигра отличен мач срещу шампиона от 2003 г. Хуан Карлос Фереро. Южни спечели с 6:7 (3), 7:6 (3), 6:2, 6:2 и си осигури среща с най-добрия тен""исист на планетата. За осминафиналите се класира и аржентинецът Хуан Монако. Той постигна трисетова победа срещу французина Едуард Роже-Васелен.

Днес се изиграха и последните два мача от втория кръг, отложени поради дъждовете в Париж. Победители излязоха Пол-Анри Матийо (на снимката) и Игор Андреев, които ще се изправят един срещу друг в третия кръг. Матийо победи сънародника си Жил Симон във френския сблъсък на деня с 3:6, 6:4, 6:1, 7:6 (2). Двубоят бе изпълнен с обрати и възможности и за двамата и продължи 3 часа и 38 минути. Руснакът Андреев, който отстрани Анди Родик в първия кръг, се справи с втори много тежък съперник - Николас Масу от Чили. Срещата бе прекъсната вчера в късните часове поради липса на видимост при 1:1 сета, но днес Андреев не остави много шансове на съперника си и стигна до крайното 6:3, 3:6, 6:3, 7:5.