Испанският ас Рафаел Надал показа, че непрекъснато подобрява формата си на изкуствени кортове като победи в два сета германеца Томи Хаас на осминафинал от турнира от сериите „Мастърс в Синсинати. Рафа се наложи със 7:6 (5), 6:3 над своя съперник, за да си осигури място на четвърт финалите, където ще срещне Хуан Карлос Фереро, победил Робин Сьодерлинг. Испанският младеж взе трудно първия сет, но беше значително по-добър във втория и след като проби сервиса на своя съперник на нула в осмия гейм, не допусна грешка до края на мача, за да си осигури победата. Така Надал остана най-високо поставеният в схемата тенисист в турнира, след като в сряда Анди Мъри изхвърли поставения под номер 1 Роджър Федерер. „Много съм щастлив от днешната си победа. Усещам как с всеки мач ставам все по-добър и играя все по-хубав тенис. Миналата седмица играх доста слабо, но днес се видяха още по-добри неща в играта ми. Преди началото на турнира имах някои опасения, но вече не се притеснявам от нищо. Получава се доста добър тест преди US Open”, коментира Надал.

Четвъртият в схемата на турнира Иван Любичич също си осигури място на 1/4-финалите, след като победи Доминик Хрбати със 7:5, 6:4. Надеждата на Великобритания Андрю Мъри, който в предния кръг победи Роджър Федерер, също продължи напред в турнира, след като се наложи в три сета над американеца Роби Джинепри. 19-годишният шотландец се наложи след 7:6 (3), 2:6, 6:4.