Мария Шарапова срещу Петра Квитова е вторият полуфинал  на турнира по тенис на червени кортове (клей) Щутгарт с награден фонд 740 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Шарапова се наложи над петата в схемата Саманта Стоусър (Австралия) с 6:7(5), 7:6(5), 7:5 след малко повече от три часа игра.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ и финалистка в Щутгарт от 2010 година Стоусър пропиля мачбол при 5:3 във втория сет, след което допусна пълен обрат и загуби за десети път в 11 мача срещу Шарапова.

Така рускинята ще се изправи на полуфиналите срещу шампионката от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия). Третата в схемата Квитова се наложи над представителката на домакините Анджелик Кербер с 6:4, 6:4 за 65 минути.

В другия полуфинал номер едно Виктория Азаренка (Бeларус) среща четвъртата Агниешка Радванска (Полша). Така за първи път от три години насам първите четири в света, достигнаха до полуфиналите на турнир на Женската тенис асоциация.