на живо

По ръба на бръснача: Григор Димитров обърна чилиец в Маями

Продължава към 1/16-финалите

Григор Димитров продължава към 1/16-финалите на "Мастърс" турнира в Маями, след като започна със страхотен обрат срещу световния №44 Алехандро Табило (Чили)!

Най-добрият български беше на ръба на отпадането при 0:1 сета, когато изоставаше и в края на тайбрека на втората част. Той обаче показа характер и се наложи с 2:1 (6:7/5/, 7:6/5/, 6:2) за 2 часа и 30 минути на корта.

В следващия кръг Гришо излиза срещу Яник Ханфман, който изненадващо елиминира един от най-удобните съперници за първата ни ракета - Адриан Манарино (Франция). Германецът също продължи напред с обрат - 2:1 (3:6, 7:6/1/, 6:4).

В първия сет срещу Табило играта беше равностойна, като двамата тенисисти показаха стабилност на сервис. Хасковлията спаси три поредни точки за пробив в осмия гейм, когато навакса пасив от 0:40, за да изравни за 4:4. В тайбрека разиграванията също вървяха точка за точка и в полза на сервиращия, но Тобило поведе с 6:4, за да приключи сета при 7:5.

Втората част започна по същия начин - началният удар изцяло определяше темпото в разиграванията. 26-годишният Табило отрази три точки за пробив в шестия гейм на втория сет и успя да стигне до равенство 3:3 след 14-ия си ас в мача. В тайбрека Димитров изостана с 2:5, но спечели следващите пет точки и драматично изравни резултата в мача.

В третата част българският тенисист направи пробив за 1:0 и по-късно отново спечели подаването на Табило за 5:2, след което сервира успешно за спечелване на мача, отложен на няколко пъти заради пороите във Флорида.