Цветана Пиронкова започна с победа участието си на силния турнир в Маями.

Първата ни ракета отстрани представителката на Казахстан Галина Воскобоева. Българката взе и двете части след 6:2, 7:5.Срещата продължи 77 минути.

Пловдивчанката влезе в мача много устремно и още в началото реализира пробив. След това началните й удари бяха видимо трудни за Воскобоева. Цвети направи още един пробив в първия сет - при 5:2, след което този сет беше неин.

Ситуацията не беше много по-различна във втората част, като от самото начало московчанката нямаше видими шансове да се добере дори до брейк-пойнт. Пиронкова можеше да реализира първи пробив в петия гейм, но пропусна три възможности. Все пак при следващия сервис на Воскобоева и това се случи, с което авансът
й стана 5:3.

При първата си възможност обаче противничката проби
сервиса на Пиронкова, след което взе и сервиса си на 40 и
резултатът стана 5:5. Накрая обаче нашата тенисистка показа по-здрави нерви и не се стигна до трети сет.

Така Пиронкова постигна четвърти успех в Маями в досегашните си десет мача. Следващата й съперничка ще бъде поставената под номер 25 Сорана Кърстя от Румъния. Този мач е планиран за четвъртък.

До този момент двете са изиграли три мача, като два от тях са завършвали с успех за нашето момиче. За победата си Цвети взе 15 хиляди долара и 35 точки за световната ранглиста.