Цветана Пиронкова се класира за 3-ия кръг на силния турнир в Маями с награден фонд 5.4 милиона долара, след като се наложи над номер 26 в света Сорана Кръстя с 6:3, 6:3.

Двубоят започна с пробив за Кърстя, който се оказа единствен в двубоя. В следващия гейм Пиронкова спечели подаването на своята противничка и изравни резултата. До края на първата част българката постигна нов пробив, който беше достатъчен за нея да спечели с 6:3.

Вторият сет стартира с ранен пробив в полза на Пиронкова. След това тя не допусна изненада при свой начален удар, спасявайки точка за пробив в осмия гейм. Българката победи с 6:3 и крайното 2:0 за малко повече от един час игра.

За победата си срещу румънката Цветана Пиронкова спечели 27 685 долара от наградния фонд и 65 точки за световната ранглиста.

Цветана Пиронкова ще играе срещу поставената под номер 5 Ангелик Кербер в третия кръг на турнира по тенис в Маями с награден фонд 5.4 милиона долара. Във втория кръг германката надигра трудно Шуай Пън (Китай) с 6:3, 1:6, 7:6 (5).
Кербер е родена в Бремен през 1988 година и играе с лява ръка. Намира се на шесто място в ранглистата на ЖТА и е спечелила общо 5.8 милиона долара от наградни фондове.
До момента Пиронкова и Ангелик Кербер са се срещали три пъти, като българката е спечелила два от мачовете. Предстоящият двубой между двете трябва да се играе в събота.