Цветана Пиронкова се класира за третия кръг на Уимбълдън. Българката победи Барбора Захлавова-Стрицова от Чехия с 2:0 сета. Пиронкова имаше проблеми само в първата част, която спечели със 7:5, но след това значително подобри представянето си и след 6:3 сложи точка на спора.

В следващия кръг Пиронкова ще играе със 141-ата в света Петра Мартич. Хърватката елиминира друга чехкиня Каролина Плишкова със 7:6 (9:7) и 6:1.

За участието си в третия кръг, дори и при загуба, Пиронкова ще добави към сметката си 63 хиляди долара от наградния фонд. Българката вече си гарантира с участието си в третия кръг и 160 точки за ранглистата на WTA.

Ето как се разви двубоят:

Срещата започна със сервис на Пиронкова, която доста се измъчи и за малко да допусне пробив, но все пак успя да вземе подаването си. Последва труден гейм за чехкинята, но отново до пробив не се стигна. Размяната на оспорвани геймове продължи, стигна се до 5:5, а пробив така и не бе осъществен. Пиронкова успя да вземе подаването си за 6:5. Последва сервис на чехкинята, която поведе убедително с 40:0, но Цвети успя да изравни. На три пъти българката повеждаше и само точка я делеше от пробив, който щеше да й донесе и победа в първия сет, но и трите пъти Стрицова се връщаше в играта. Четвъртият път обаче вече се оказа успешен за Пиронкова и тя победи със 7:5 в първия сет.

Във втората част двете бързо взеха първите си подавания. Въпреки че допусна някои грешки Пиронкова не допусна пробив и във втория си сервис в този сет. Това се случи в следващия гейм, като българката поведе с 3:1. Пиронкова продължи доминацията си и спечели последвалия си сервис. След това чехкинята намали да 2:4 след много силен гейм. Двете взеха сервисите си и така резултатът стана 5:3 в полза на първата ни ракета. В крайна сметка Пиронкова завърши сета по най-добрия начин и след 6:3 постигна втори успех на Уимбълдън този сезон.