Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове (клей) в Мадрид с награден фонд над четири милиона евро. Първата ракета на България отстъпи на световната номер четири Агниешка Радванска с 2:6, 4:6.

Полякинята бе категорична в първия сет, но далеч по-интригуваща бе втората част. Тя започна отлично за българката, която проби още първото подаване на съперничката и успя да поведе с 2:0. Последваха обаче още три гейма само с пробиви от страна на двете тенисистки, след които резултатът бе 3:2 за Пиронкова. Тогава Радванска спечели своя сервис и изравни 3:3, след което се стигна до нови 3 гейма с пробиви, след които полякинята вече взе аванс 5:4. Тук най-накрая тя спечели своя сервис гейм и затвори мача с 6:4.

За участието си в първия кръг на турнира Пиронкова все пак заслужи 5 точки за световната ранглиста и 9 630 евро от наградния фонд. За Радванска това бе 9-а победа в 11 мача срещу българката, а във втория кръг ще се изправи срещу британката Лора Робсън.