Цветана Пиронкова отпадна от турнира по тенис в холандския град Хертогенбош. Първата ни ракета отстъпи на четвъртфинал пред испанката Карла Суарес Наваро, която победи с 2:6, 6:4, 6:4.

Срещата бе прекъсната поради дъжд в началото на третата част, когато българката поведе с 2:0 благодарение на ранен пробив.

Иначе двубоят започна великолепно за нашата тенисистка, която поведе с 4:0 и след това не бе трудно да спечели първия сет. Във втората част испанката взе първите три гейма, но Пиронкова успя да изравни за 4:4. Суарес Наваро обаче реализира нов пробив в десетия гейм, за да изравни резултата.

Въпреки комфортната си преднина от 2:0 в решителния трети сет, Пиронкова загуби. След подновяването на играта, спряна заради дъжд, испанката стартира по-добре и след серия от четири поредни гейма обърна до 4:2. Българката все пак стигна до 4:4, но в десетия гейм отново се пропука, загуби подаването си, а с това и мача.

Така Пиронкова взе 70 точки за световната ранглиста и 4677 евро от наградния фонд. Това означава, че Цвети отново ще регистрира спад в класацията, тъй като имаше да защитава 120 точки от миналата година. От понеделник тя ще бъде под номер 72 в света.