Анастасия Павлюченкова разби Луцие Шафаржова с 6:2, 6:4 и изравни резултата във финала на "Фед Къп" в Москва между Русия и Чехия на 2:2 победи. Така решаваща за титлата ще бъде срещата на двойки, която е по-късно днес.

Представителката на домакините Павлюченкова се нуждаеше от задължителна победа, защото успех на Шафаржова щеше да донесе трофея на Чехия. Рускинята обаче не даде почти никакви шансове на съперничката си. Тя не допусна пробив в цялата среща и наниза 19 печеливши удара.

Павлюченкова пое контрола върху мача след 2:2 и с четири поредни гейма спечели първия сет. Във втората част отново при 2:2 рускинята проби и след това удържа аванса си и затвори мача за 89 минути.

Домакините търсят пета титла от "Фед Къп", а Чехия има пет трофея, но като Чехословакия.