Григор Димитров приключи участието си на сингъл на Уимбълдън. Първата ни ракета отпадна във втория кръг на надпреварата, като отстъпи на Грега Жемля с 2:3 сета.

Срещата започна в четвъртък, но при резултат 6:3, 6:7 (4), 6:3, 4:6, 8:9, бе прекъснат заради дъжд. При доиграването нашето момче не издържа и в крайна сметка отстъпи с 9:11 точки.

Мария Шарапова отново подкрепяше любимия си, но и това не помогна.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Така Григор не успя да стигне до трети кръг, където щеше да се изправи срещу аржентинската звезда Хуан Мартин Дел Потро.

Българинът спечели 38 000 паунда от наградния фонд и 45 точки за ранглистата или точно толкова, колкото имаше да защитава от миналата година.

Григор ще изиграе още един мач днес - на двойки с партньора си Фредерик Нилсен. Техни съперници ще бъдат Ненад Зимонич/Жулиен Бенето.

Григор приключи с Уимбълдън на сингъл, но продължава на двойки.

Ето как се разви срещата:

Най-добрият български тенисист започна без проблеми и взе подаването си, след което успя и да пробие словенеца за 2:0. Гришо продължи с това темпо и взе и третия гейм, в който подаваше.

Жемля обаче "показа зъби" и намали на 1:3, а след това поведе с 30:0 при сервиса на Димитров. Българинът отговори с 4 безответни точки за 4:1. Последва гейм за Жемля, който успя да вземе подаването си, а добрата игра на словенеца затрудни до краен предел Григор, който спаси 4 геймбола на съперника си преди да поведе с 5:2.

До края на първия сет двамата тенисисти взеха геймовете си и хасковлията поведе с 1:0.

Григор Димитров и Грега Жемля.

Вторият сет започна с гейм за Жемля, но Димитров бе безкомпромисен и спечели подаването си "на нула". Двамата продължиха да взимат геймовете, в които сервираха, като нещата се задържаха така до 11-ата част. Тогава за пръв път пред единия от двамата се откри възможност за пробив, след като Гришо дръпна с 40:0 при сервис на съперника си. Жемля обаче не само че изравни, но и успя да стигне до пълен обрат и да поведе с 6:5. Димитров успя да стигне до 6:6, но в тайбрека направи твърде много грешки и допусна загуба с 4:7.

Началото на третия сет пък се забави сериозно, след като се оказа, че Григор има проблеми с ахилеса и се наложи да получи медицинска помощ. От трибуните Мария Шарапова внимателно следеше ситуацията и си отдъхна, след като нежната й половинка все пак се появи на корта.

Въпреки очакванията за проблеми заради контузията обаче Гришо стартира успешно и при 3:2 в своя полза успя да пробие Жемля, а впоследствие спечели и подаването си и дръпна с 5:2. Словенецът намали на 3:5, но в следващата част Димитров бе безапелационен и взе подаването си "на нула" за крайното 6:3 в третия сет.

В четвъртия сет Григор пропусна шест възможности за пробив в петия гейм. След седмия гейм Жемля поиска лекарска помощ заради проблем с дишането, но продължи мача и дори успя да спечели сета с 6:4.

В десетия гейм словенецът постигна първия си пробив в мача, което прати срещата в пети решителен сет.

Димитров за пореден път имаше две възможност за пробив в петия гейм, които отново пропусна. Двамата печелеха своите подавания, като в 14-ия гейм българинът спаси два мачбола и изравни за 7:7. При 9:8 за словенеца мачът бе прекъснат заради дъжд след три часа и половина игра.

Срещата бе подновена в петък, но в 13:30 часа, както бе по програма, а в 15:35 часа, тъй като дъжд отново обърка сметките на отганизаторите.

Григор не започна добре и словенецът набързо поведе с 30:0, но българинът изравни след великолепен сервис и ас. Малко по-късно обаче първата ни ракета се подхлъзна и падна, а резултатът стана 40:30 в полза на Жемля. Българинът поиска пауза, за да изсъхне корта. На трибуните обаче отново е Мария Шарапова, която подкрепя любимия си Григор Димитров.

Мачът отново започна, а Григор изравни с малко късмет, тъй като топката се удари в мрежата, но тупна в полето на съперника. Българинът спаси още три мачбола и в крайна сметка го взе, изравнявайки резултата - 9:9.

В седващия гейм Григор пропусна възможност за пробив, а Жемля отново показа здрави нерви и спечели подаването си за 10:9. Следващият гейм се оказа и последен в мача, като Жемля осъществи пробив и спечели мача.