Шампионът от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка отпадна от турнира в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 6,17 милиона долара.

Поставеният под номер 3 швейцарец загуби от Кевин Андерсън (Южна Африка) с 6:7(1), 6:4, 1:6 за 2:20 часа игра и допусна първо поражение за сезона след серия от поредни 13 успеха през 2014 година.

Андерсън, който се намира в отлична форма напоследък след финалите в Делрей Бийч и Акапулко наниза 12 аса и спечели за първи път в петия си мач срещу Вавринка.

Южноафриканецът ще срещне на четвъртфиналите четирикратния шампион и седми поставен Роджър Федерер, който надделя над Томи Хаас (Германия) с 6:4, 6:4.

Поставеният под номер 2 Новак Джокович преодоля колебливо начало и постигна обрат срещу Марин Чилич (Хърватия) след 1:6, 6:2, 6:3.

Шампионат от 2008 и 2011 година Джокович ще срещне на четвъртфиналите Жулиен Бенето от Франция, който елиминира испанеца Фелисиано Лопес с 6:3, 7:6(4). Финалистът от 2009 година и номер 5 в схемата Анди Мъри отпадна в четвъртия кръг след поражение с 6:4, 5:7, 3:6 от десетия поставен Милош Раонич (Канада) след малко повече от два часа игра.

Раонич, който наниза 15 аса, преодоля ранен пробив пасив в третия сет и от 1:2 спечели следващите четири гейма, което се оказа решаващо.

Раонич ще срещне на четвъртфиналите Александър Долгополов (Украйна), който победи категорично Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 6:4.

Долгополов продължи добрата си серия в Индиън Уелс, след като в третия кръг отстрани защитаващия титлата си и номер 1 в света Рафаел Надал (Испания).

Латвиецът Ернестс Гулбис, който победи Григор Димитров в третия кръг, продължи напред след нов успех - 7:6(0), 4:6, 6:2 срещу Роберто Баутиста-Агут (Испания).

На четвъртфиналите Гулбис ще се изправи срещу финалиста от 2012 година Джон Иснър (САЩ), който се наложи над испанеца Фернандо Вердаско със 7:6(3), 3:6, 6:3.