Анди Мъри спечели титлата на Откритото първенство на Великобритания. Поставеният под номер 2 шотландец победи водача в схемата Новак Джокович (Сърбия) с 6:4, 7:5, 6:4. Така той стана първият британец след 1936 година, който триумфира с титлата на "Уимбълдън".

Двубоят започна много добре за Мъри, който още в първия гейм имаше възможност да пробие съперника си, но пропусна аванс от 40:0 и позволи на Джокович да спечели. След като взе бързо сервирането си за 1:1 Мъри успя да направи пробив след много дълъг гейм и поведе с 2:1.

Сърбинът се активизира и веднага върна пробива, като изравни- 2:2. В седмия гейм шотландецът отново проби сервиса на Джокович без да допусне точка. Последва отново много дълъг гейм, който Мъри спечели трудно след като губеше 0:40.

Джокович спечели подаването си за 4:5, но Мъри бе много убедителн в сервиса си за сета, като спечели на нула и поведе с 1:0.

Втората част започна по добре за световният номер 1 Джокович, който поведе с 2:1, след което с много добра игра стигна да брейк за 3:1 и след това не сбърка за 4:1.

Последва отново отпускане в играта на сърбина и Мъри успя да се възползва, като спечели сервиса си, а веднага, след това направи пробив, след като Джокович направи двойна грешка. Така втората част започна от начало, след като Мъри успя да изравни и да стигне до 4:4.

Двамата тенисисти спечелиха подаванията си, а при 5:5 Мъри стигна до своя втори пробив във втората част, след като Джокович допусна груби грешки и видимо изнервен влизаше в чести спорове с главния съдия. Шотландецът запази хладнокръвие и успя да затвори сета и да поведе с 2:0.

Силната игра на Мъри продължи в началото на третата част и той успя в самото начало да направи брейк и да спечели сервиса си за да поведе с 2:0. Отново последва силна игра на Джокович, който бе много непостоянен до този момент. Сърбинът демонстрира класата си и успя да спечели следващите три гейма и да поведе в резултата.

Джокович продължи да бъде по активен и стигна до нов пробив, но в много важен момент, когато сервираше за 5:2 допусна Мъри да си върне пробива и да намали на 3:4, а по-късно да изравни.

Стигна се до пореден спад в играта на световния номер 1 и Мъри направи нов пробив. В мача, който сервираше любимецът на местната публика стигна до 40:0 и когато всички очакваха победата, Джокович стигна до брейкбол, но не успя да изравни, последваха нови разигравания и в крайна сметка Мъри стриумфира с титлата, която британец не бе печелил от 77 години.