Световната номер 1 Серина Уилямс постигна втора победа в "червената" група на Шампионата на Женската тенис асоциация в Истанбул (Турция). Американката, която е водачка в схемата, се наложи над Агниешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:4 за 82 минути и на практика си осигури класиране на полуфиналите.

За Уилямс това бе осма победа в осем мача срещу Радванска.

"Тя определено игра добре. Сервисът ми не беше добър днес, но не може да се очаква да сервирам добре във всеки мач", каза американката.

В бялата група Йелена Янкович (Сърбия) постигна първа победа, след като се наложи над номер 2 Виктория Азаренка (Беларус) с 6:4, 6:3. Янкович поведе с 5:3 в първия сет и Азаренка спаси два сетбола в следващия гейм, но загуби първата част. Във втората част Азаренка допусна пробив в третия гейм и до края на мача Янкович нямаше проблеми.

"Тя игра по-добре днес. Тази година е успешна за нея. Аз допуснах много грешки", коментира след двубоя Азаренка.

В турнира участват най-добрите осем тенисистки в света за годината, като отсъства единствено контузената Мария Шарапова. Те са разделени на две групи по четири и само първите два от всяка група се класират за полуфиналите.