Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания.

Американката, която е номер 1 в световната ранглиста и в основната схема на турнира, загуби от Забине Лисицки (Германия) с 2:6, 6:1, 4:6 за 2:04 часа.

Германката, която е полуфиналистка от 2011 година, спечели първия сет, след което Уилямс взе 9 от следващите 10 гейма и поведе с 3:0 в третата част.

Уилямс водеше с 4:2, но Лисицки спечели последните четири гейма и с втория си мачбол стигна до успеха.

При последните си четири участия 23-годишната германката достига до четвъртфиналите на "Уимбълдън" като неизменно отстранява действащите шампионки от "Ролан Гарос" - Светлана Кузнецова, На Ли, Мария Шарапова и Серина Уилямс.

Американката пък сложи край на серията си от 34 победи и загуби едва за втори път от началото на годината. Уилямс не успя да спечели шеста титла от Откритото първенство на Великобритания и общо 17-и трофей от турнири от Големия шлем.

На четвъртфиналите Лисицки ще играе с Кая Канепи (Естония), която отстрани Лора Робсън (Великобритания) със 7:6(6), 7:5.

Лисицки полудя от радост след успеха си.

Шампионката от 2011-та година и номер 8 в схемата Петра Квитова (Чехия) също достигна до четвъртфиналите. Чехкинята победи 19-та поставена Карла Суерес Наваро (Испания) със 7:6(5), 6:3. Кирстен Флипкенс (Белгия) за пръв път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнира след успех над Флавия Пенета (Италия) със 7:6(2), 6:3.

Номер 6 в схемата На Ли (Китай) също продължава напред. Тя разгроми Роберта Винчи (Италия) с 6:2, 6:0.

Американката Слоун Стивънс отстрани Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 4:6, 7:5, 6:1 и на четвъртфиналите очаква победителката от мача между Марион Бартоли (Франция) и Карин Кнап (Италия).