Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,3 млн. долара. Талантът записа четвърта поредна загуба в първата си среща с новия си треньор Роджър Рашийд.

Първата ни ракета отстъпи с 0:2 сета на японеца Кей Нишикори. Димитров загуби двете части съответно с 3:6 и 4:6 в първия си мач срещу този съперник, продължил 82 минути.

Димитров не успя да стигне до пробив в цялата среща и допусна цели 34 непредизвикани грешки срещу само 15, допуснати от съперника му.

Нишикори спечели първия сет след пробиви в първия и деветия гейм. Втората част вървеше равностойно, но при 5:4 японецът отново взе подаването на българина, за да триумфира.

Така 22-годишният българин си тръгва от надпреварата с 10 точки за световната ранглиста и 13 535 долара от наградния фонд.

Следващият съперник на японеца ще бъде Иван Додиг или Юрген Мелцер.

През предстоящата седмица пък Димитров ще играе в турнира в Стокхолм, Швеция, където ще бъде сред поставените.