Защитаващият титлата си Кей Нишикори отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Токио с награден фонд 1,44 милиона долара.

Поставеният под номер 4 представител на домакините загуби от 6-ия в схемата Николас Алмагро (Испания) с 6:7(2), 7:5, 3:6 за 2:14 часа игра.

На полуфиналите Алмагро ще играе срещу поставения под номер 1 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който се наложи над Александър Долгополов с 4:6, 6:4, 6:2.

Поставеният под номер 3 и миналогодишен финалист Милош Раонич (Канада) също продължи победната си серия в Азия.22-годишният Раонич, който през миналата седмица спечели турнира в Тайланд, пласира 11 аса и направи 3 пробива, за да отстрани Лукаш Лацко (Словакия) с 6:3, 6:3 за 62 минути. Следващият съперник на канадеца е Иван Додиг (Хърватия), който се наложи над Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:2, 7:6(3).