Продължава отличното представяне на Григор Димитров на турнира по тенис в Бризбейн, Австралия. Първата ни ракета стигна полуфиналите след изразителна победа срещу Юрген Мелцер.

Григор се наложи над австралиеца с 6:3, 6:2 и за четвърти път в кариерата си ще играе в предпоследния етап на надпревара на АТР (Асоциацията на професионалните тенисисти).

Българинът елиминира 31-годишния представител на домакините само за 59 минути игра. 21-годишният Григор направи три пробива в мача, не допусна такъв и наниза 17 аса.

Двубоят започна силно за Димитров, който поведе с 2:0, но последва период, в който талантът трудно вкарваше първия си сервис. В три от следващите му четири подавания се стигна до точки за връщане на пробива, една от които при резултат 5:3, но Григор Димитров я спаси и с два поредни аса приключи сета. В началото на втората част по-опитният Мелцер успяваше да задържи подаванията си, но при 2:1 в полза на австриеца Димитров спечели пет поредни гейма и се поздрави с краен успех в двубоя.

В спор за място на финала той ще излезе срещу 6 години по-възрастния от него кипърец Маркос Багдатис. Димитров победи бившия №8 в света през 2011 г. в Мюнхен в три сета, но загуби от него на Уимбълдън 2012, когато имаше здравословни проблеми и бе принуден да се откаже във втория сет.

Багдатис е печелил досега 4 титли, като три от тях са на твърди кортове, на каквито се играе в Бризбейн. За последно кипърецът триумфира на турнира в Сидни през 2010 г.

С достигането си до най-добрите четирима в Бризбейн Димитров си осигури 90 точки за световната ранглиста и 22 500 долара от наградния фонд.