Рафаел Надал спечели за седми път в кариерата си титлата на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим. Поставеният под номер 5 испанец разгроми на финала швейцареца Роджър Федерер с 6:1, 6:3 за 69 минути игра. Същия резултат постигна и Серина Уилямс във финала при дамите.

Това бе мач номер 30 между двамата, като Надал има 20 победи и 10 загуби. Федерер спечели подаването си в първия гейм на мача, след което Надал взе следващите шест поредни гейма и поведе със сет аванс след само 25 минути.

Във втората част испанецът направи ранен пробив и поведе с 3:0. При 5:1 той сервираше за мача, но допусна пробив. Федерер намали до 3:5, но в 10-ия гейм Надал не сгреши и стигна до успеха.

За испанеца това е 56-ата титлата в кариерата, 41-ава на клей и 13 победа в 15 мача срещу Федерер на тази настилка. Швейцарецът пък продължава да няма трофей този сезон.

С този успех Надал ще се изкачи до номер 4 в световната ранглиста.