Кралят на клея Рафаел Надал се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Донякъде изненадващо испанецът пусна сет, но все пак спечели срещу словака Мартин Клижан с 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Третият в схемата Надал загуби сет във втори пореден мач от началото на турнира, след като направи това и срещу Даниел Брандс (Германия). Клижан направи пробив в осмия гейм на първия сет, който спечели след 40 минути. Испанецът поведе с 4:0 във втората част, а до края на сета 23-годишния словак успя да върне единия от пробивите. В третия сет Надал спечели само с един пробив, а четвъртия поведе с 5:1. Последва лек спад в играта му, довел до два поредни гейма в полза на Клижан, но седемкратния шампион не сгреши при втория си опит да приключи мача.

В следващия етап Рафа Надал ще се изправи срещу поставения под номер 27 италианец Фабио Фонини, който преодоля на този етап с 6:2, 7:6(3), 2:6, 6:1.

Седмият в схемата Ришар Гаске също продължава напред за радост на домакините, след като отстрани поляка Михал Пшисенжний с 6:3, 6:3, 6:0. Следващият съперник на французина е ветерана Николай Давиденко, победи Денис Истомин с 6:4, 7:5, 6:2.

Томи Хаас също нямаше проблеми и преодоля американеца Джак Сок със 7:6(3), 6:2, 7:5.