Седемкратният шампион от "Ролан Гарос" Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите.

Защитаващият титлата си испанец, който днес празнува своя 27-ми рожден ден, победи Кей Нишикори (Япония) с 6:4, 6:1, 6:2 за 2:02 часа.

За Надал това е втори пореден мач без загубен сет, като в двубоя срещу японеца направи 5 пробива и записа 20 печеливши удара.

След края на срещата 15 хиляди зрители, изпълнили централниякорт, запяха "Happy Birthday", а организаторите му подариха огромна торта.

"Много е специално да празнувам рождения си ден на
Централния корт на Ролан Гарос. Фантастично е, благодаря ви много. Днес играх малко по-добре, отколкото в предишните си мачове", заяви Надал след успеха.

На четвъртфинлите испанецът ще играе с победителя от мача между Ришар Гаске (Франция) и Станислас Вавринка (Швейцария).