Рафа Надал се справи безпроблемно с бившия номер 1 в света Лейтън Хюит и го победи с 3:0 сета (6:3, 6:1, 7:6 (5)) за два часа и 21 минути, за да се класира на 1/4-финалите на Откритото първенство на Франция ”Ролан Гарос”. Рекордьорът по поредни победи на червени кортове за пореден път демонстрира превъзходството си на клей и не остави шансове на австралийския си съперник. В следващия етап от надпреварата Надал ще се изправи срещу сънародника си Карлос Моя, който по-рано днес се наложи над Йонас Бьоркман.

Надал започна мача изключително силно и набързо поведе с 4:0 гейма и два пробива в своя полза. Съперникът му грешеше много в отиграванията си и с това доста смълча публиката на централния корт ”Филип Шатрие”, която очакваше да стане свидетел на най-интересния двубой от днешния ден. Все пак Хюит успя да влезе в ритъм в края на сета и дори стигна до пробив за 5:3, но допусна трети пробив в следващия гейм и с това загуби първия сет. Втората част също не се различаваше много от първата, като Хюит не успяваше да отговаря подобаващо на ударите на своя съперник и отново допусна два пробива, за да стигне до крайното 1:6 в сета.

Най-добре австралиецът успя да построи играта си в третия сет, когато до 5:5 играта беше абсолютно равностойна и мачът приличаше повече на сблъсък на зелена настилка, като нито един от двамата съперници не успяваше да осъществи пробив. Всичко изглеждаше свършило за Хюит, когато Надал успя да пробие сервиса му и да поведе с 6:5, но бившият световен номер 1 върна пробива в следващия гейм и вкара сета в тайбрек. В него обаче Надал беше безкомпромисен и приключи мача в три сета, за да постигне третата си победа на червени кортове над Хюит.