Рафаел Надал продължи успешно защитата на титлата си от турнира в Токио с награден фонд 1,1 милиона долара с победа над колумбиеца Сантяго Хиралдо в мач от четвъртфиналите.

Световният номер 2 се справи с 53-ия в света Хиралдо със 7:6(6), 6:3 за малко повече от два часа. Испанецът ще спори за място на финала с американеца Марди Фиш, който преодоля младия Бърнард Томич в три сета.

Фиш, който е осми в световната ранглиста, загуби първия сет с тайбрек, но след това се мобилизира, за да стигне до крайното 6:7(5), 6:4, 6:1 след два часа и 11 минути. Това бе 20 победа за американеца в последните му 24 мача, с която той достигна до полуфинал за осми път през тази година. Той обаче има само един успех срещу Надал от седем двубоя.

"Целта ми е достигане до финалния Мастърс в Лондон. Никога не съм достигал до този турнир и отчаяно го искам. В добра позиция съм, но имам още работа да свърша", каза Фиш след успеха.