Рафаел Надал и Роджър Федерер се класираха за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,2 милиона долара.

Испанецът, който е поставен под номер 2 в схемата разби Александър Долгополов (Украйна) с 6:2, 6:3 за по-малко от час. Надал имаше огромно превъзходство и не даде нито една възможност за пробив на съперника си. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу аржентинеца Карлос Берлок, който по-рано днес елиминира 14-ия в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 7:6(4).

Поставеният под номер 5 Федерер победи Андреас Сепи (Италия) с 6:4, 6:3 за 73 минути. Това беше първи мач на сингъл за 32-годишния швейцарец след изненадващото му отпадане в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ. За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу Гаел Монфис (Франция), който елиминира канадеца Вашек Поспишил със 7:5, 7:6(4).

Поставеният под номер 3 Давид Ферер (Испания) също продължава напред след успех над чеха Лукаш Росол с 6:3, 6:4, както и номер 8 Станислас Вавринка (Швейцария) победил южноафриканеца Кавин Андерсън с 6:4, 3:6, 7:6(5) след 2:16 часа игра.