Рафаел Надал победи с 5:7, 6:4, 6:3 своя дългогодишен голям съперник Роджър Федерер на четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд 3.729 милиона долара.

Швейцарецът, който бе поставен под номер 5 в основната схема и е шампион от 2012 година, спечели първия сет със 7:5, но след това не успя да спре Надал, който все още има шансове да изкачи до номер 2 в световната ранглиста.

Испанецът, номер 4 в схемата, има 21 победи и 10 поражения в двубоите си срещу Федерер. Рафа Надал победи и в трите срещи с швейцареца през 2013 година.

На полуфиналите Надал ще се изправи срещу номер 6 в схемата Томаш Бердих. Чехът надигра с 6:3, 6:4 втория поставен Анди Мъри, шампион в Синсинати през 2008 и 2010 година. Британецът постигна 10 аса, но не се възползва от нито една от четирите си възможности за пробив.

Бердих побеждава Мъри за втори път през настоящия сезон.

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович също отпадна изненадващо след поражение с 6:7 (5), 6:3, 5:7 от представителя на домакините Джон Иснър. Сърбинът е печелил всички турнири от сериите "Мастърс" с изключение на този в Синсинати, където е достигал четири пъти до мача за титлата.

На полуфиналите намиращият се на 22-о място в световната ранглиста Джон Иснър ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро. Поставеният под номер 7 аржентинец спечели в три сета - 6:4, 3:6, 6:1, срещу руснака Дмитри Турсунов.