Анди Мъри постигна трудна победа над Томаш Бердих в първия си мач от заключителния турнир на АТП в Лондон.

Британският тенисист, който се завърна на родна земя за първи път от триумфа на Олимпиадата, се върна в играта след изгубен първи сет, за да спечели с 3:6, 6:3, 6:4 в "O2 Арина".

В повторение на полуфинала от US Open, Мъри отново излезе победител, а както се случи и във Флъшинг Медоус, шотландецът пак трябваше да наваксва след слаб първи сет. Облеченият изцяло в черно британец започна добре мача си срещу световния номер шест и имаше два шанса за пробив в първия гейм, но Бердих оцеля. След нови три пропилени точки за пробив, Мъри видя как инициативата отива в ръцете на Бердих, който успя да пробие. Това стигна на чеха да затвори и първия сет.

Във втория Бердих имаше шанс да вземе пълен контрол над мача, но в третия гейм изпусна точка за пробив. Мъри удържа и след това на свой ред направи брейк при 11-ия опит, за да поведе с 3-1 и да изравни сетовете. Ранен пробив в последния сет пък бе достатъчен за победата на британеца за 2 часа и 15 минути.