Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара.

Шотландецът, който е поставен под номер 3 в основната схема, даде четири гейма на украинеца Александър Долгополов за 6:2, 6:2, като срещата продължи 57 минути.

Мъри, който е шампион в турнира в последните два сезона, записа седем аса и реализира пет пробива в подаването на съперника си в мача, като загуби само десет точки в осемте гейма, в който сервираше.

Следващият съперник на британеца, който е олимпийски шампион от Игрите в Лондон това лято, ще бъде чешкият ветеран Радек Щепанек, който отстрани осмия в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 6:7(5), 6:3 след почти два часа и половина игра.