Жозе Моуриньо се раздели с победа с Реал (Мадрид) и Сантяго Бернабеу. В последния си мач начело на "белите" неговите възпитаници спечелиха с 4:2 срещу Осасуна.

Съвсем естествено и очаквано португалецът бе централната фигура в този двубой и преди началото на срещата успя да разедини публиката на Реал. Част от феновете го посрещнаха с благодарности, но докато те развяваха плакати в негова подкрепа, крайните привърженици от южната трибуна го освиркваха.

В самата среща Жозе Моуриньо даде почивка на някои от играчите си като Кристиано Роналдо, Серхио Рамос и Шаби Алонсо, а в сощото време направи шокиращ избор за титулярен вратар. На този пост Специалния пусна своя традиционно четвърти избор, а именно Хесус Коядо, а пък резервната скамейка бе заета изцяло от играчи от втория отбор.

Реал поведе с два гола в рамките на три минути към края на първото полувреме. В 35-ата Гонсало Игуаин откри резултата, а в 38-ата Майкъл Есиен удвои. Донякъде изненадващо гостите Памплона изравниха в началото на втората част. Роберто Торес намали в 52-ата мин. , а Сехудо бе точен за 2:2 в 63-ата. Домакините бързо възстановиха аванса си и в 69-ата мин. Карим Бензема се разписа за 3:2, а крайното 4:2 оформи Хосе Кайехон 3 минути преди края.

Така Реал (Мадрид) приключи на второ място в Примера с актив от 85 точки. Осасуна е с 39 точки, като още преди този мач си бе гарантирал оставането в елита.

Моуриньо се разделя с Реал (Мадрид) след 3 сезона начело на най-титулования европейски клуб. В този период "белите" спечелиха веднъж титлата на Испания, един път Купата на краля и още един път Суперкупата на страната. Игра три пъти на полуфинал в Шампионската лига, но така и не можа да достигне до най-ценния трофей.