Втората ракета на България Димитър Кутровски отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по тенис в Сан Хосе с награден фонд 531 хиляди долара.

Кутровски загуби от американеца Райън Харисън с 1:6, 4:6 за 62 минути игра и не успя да стане първият български тенисист в историята, който достига до полуфинал на сингъл в турнир на АТП.

24-годишният квалификант Кутровски, който в Сан Хосе направи дебют в основната схема на турнир на АТП, приключи участието си с 57 точки за ранглистата и 15 580 долара от наградния фонд.

Българинът, който тази седмица заема 438-о място в АТП ранглистата, ще запише рекордно класиране в новото издание на класацията.

Кутровски започна колебливо и взе само гейм в първия сет срещу младата надежда на домакините 94-ият в света Райън Харисън.

Във втория сет Кутровски оказа по-сериозна съпротива. Българинът поведе с 2:0 гейма, но Харисън бързо изравни за 2:2. При 4:4 американецът направи пробив, което се оказа решаващо за изхода от мача.

На полуфиналите Харисън ще срещне защитаващия трофея си Милош Раонич (Канада).