Националът на България за купа "Дейвис" Илия Кушев загуби на финала на турнира по тенис "Загорка къп" с награден фонд 10 000 лева, който завърши днес на ТК "Дема" в София.

Поставеният под номер 4 Кушев претърпя поражение от шестия в схемата Максим Отом (Белгия) с 4:6, 5:7 след 1 час и 20 минути игра. Така 26-годишният българин, който е 517-и в света, допусна осма поредна загуба на финал на "Фючърс" турнир и не успя да спечели втора титла кариерата си. Единственият успех на Кушев досега беше в Македония на 17 юни 2001 година.

Въпреки поражението, третата ракета на България си осигури 8 точки за класацията на УТА и 900 долара от наградния фонд. 20-годишният Отом, 680-и в света, заслужи 12 точки и 1300 долара за успеха на финала.

БТА

Снимка: topsport.bg