Поставената под номер 2 в основната схема Мария Кириленко (Русия) се отказа от участие в международния турнир по тенис за жени в Сеул (Република Корея) с награден фонд 500 хиляди долара.

Рускинята е почувствала болки в гърба при резултат 1:1 в първия сет на двубоя си от втория кръг срещу представителката на домакините Ли Со-ра.

Естонката Кая Канепи, трета поставена, се класира за четвъртфиналите след победа над Галина Воскобоева (Казахстан) с 6:2, 6:2 за 66 минути.

Кики Бертенс (Холандия) се наложи над Силвия Солер-Еспиноса (Испания) с 1:6, 7:6(3), 6:2 и също е четвъртфиналистка. За втория кръг се класира номер 4 в схемата Надя Петрова (Русия), която постигна успех над испанката Лоурдес Домингес Лино с 6:2, 6:4.