Ангелик Кербер от Германия спечели турнира в австрийския град Линц с награден фонд 235 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Кербер се наложи на финала над третата в схемата Ана Иванович (Сърбия) с 6:4, 7:6(6) за 97 минути.

Така 25-годишната германка заслужи трета титла в кариерата си и първа за сезона.

Иванович пък не успя да прибави трети трофей от Линц след победите си през 2008 и 2010 година. Тя допусна едва четвърта загуба от 24 мача в турнира и остана с 11 титли.

Десетата в световната ранглиста Кербер започна силно и поведе с 4:1 с два пробива аванс. Сръбкинята изравни за 4:4, но веднага след това отново загуби подаването си и германката се възползва, за да затвори първия сет на собствен сервис.

Втората част премина през множество обрати. Кербер изоставаше с 1:3, но стигна до 5:3, а в десетия гейм сервираше за победата, но пропиля аванс от 40:0. В последвалия тайбрек Иванович поведе с 6:4 точки и имаше два поредни сетбола, но Кербер успя да вземе четири последователни точки, а с това и мача.

Това е втори пореден успех за германката над Иванович в рамките на един месец след 6:4, 6:2 в Токио през септември.