Сърбия поведе с 2:1 победи в четвъртфинала за купа ''Дейвис'' срещу САЩ. Тази нощ в Айдахо двойката на плавите Ненад Зимонич и Илия Божоляц постигна труден успех с 3:2 сета над световните номер 1, братята Боб и Майк Браян. Сърбите, подкрепяни от световния номер 1 Новак Джокович, постигнаха пълен обрат в срещата, след като изоставаха с 0:2 сета, а в заключителната пета част спечелиха с 15:13 гейма след общо 4 часа и половина игра.

Финалистът от 2011 година Аржентина също взе аванс от 2:1 успеха в сблъсъка с Франция, след като Орасио Себайос и Давид Налбандиян надиграха Жулиен Бенето и Мишел Йодра с 3:1 сета. Така гаучосите се нуждаят от само една победа, за да се класират за полуфиналите.

Изненадата в тазгодишното издание на турнира Канада също е само на успех от продължаване в следващата фаза. Двойката на кленовите листа Даниел Нестор и Васек Посписил спечели срещата с Фабио Фонини и Даниеле Брачали с 3:2 сета, като и в този двубой петата решителна част завърши при резултат 15:13.

Носителят на трофея Чехия води с 2:1 победи при гостуването си на Казахстан. Преднината на шампионите от две победи през първия ден бе намалена, след като в мача на двойки Андрей Голубьов и Юрий Шукин постигнаха успех над Ян Хайек и Радек Щепанек с 3:0 сета. Днес ще се изиграят последните мачовете на сингъл във всички четвъртфинали.