Хърватинът Иво Карлович спечели турнира по тенис на твърди кортове в колумбийската столица Богота с награден фонд 727685 долара. 34-годишният Карлович победи на финала представителя на домакините Алехандро Фая с 6:3, 7:6(4).

208-сантиметровият хърватин наниза 16 аса при успеха след 79 минути игра.

Карлович се завърна в игра през миналата седмица след над 2-месечно отсъствие заради вирусен менингит. На турнира в Богота той спечели всичките си 61 сервис-гейма, като пласира общо 104 аса в 5-те си срещи. Във финала срещу Фая хърватинът реализира единствения пробив в четвъртия гейм на мача, а до края беше изключително стабилен при подаването си и не даде никакви шансове на съперника.

Така Карлович заслужи 5-и трофей в кариерата си и първи след 5-годишно прекъсване. С успеха от утре той ще се завърне в топ 100 на световната ранглиста, в която в момента заема 155-ото място. Фая пък не успя да стане първият колумбийски тенисист, който печели титла на АТП, след Маурисио Адад през април 1995 година в Бермуда.