Ана Иванович победи Цветана Пиронкова на старта на турнира на шампионките в София на УТА в София с награден фонд 750 хиляди долара. Сръбската тениситка се наложи категорично с 2:0 сета (6:0, 6:2).

Стоичков начело на агитката на Пиронкова в "Арена Армеец">>

Най-добрата българска тенисистка нямаше почти никакъв шанс в първия си мач от група "Средец". 26-годишната пловдивчанка, която е 119-а в световната ранглиста и участва с "уайлд кард", стартира много лошо. В първия сет,
който продължи само 23 минути, тя спечели едва 8 разигравания и не успя да вземе нито един гейм.

Шампионката от "Ролан Гарос" през 2008 година и бивша номер 1 в света Иванович продължи серията си в началото на втория сет, а Пиронкова записа първи гейм след малко повече от половин час игра, за да изравни на 1:1, след което вдигна победоносно ръце.

В последствие 16-ата в света сръбкиня отново взе аванс за 3:1. Пиронкова върна пробива за 2:3, но до края Иванович спечели четири поредни гейма, а с това и мача, който продължи 55 минути.