Иван Любичич си извоюва правото да се изправи срещу "Краля на клея" Рафаел Надал на полуфиналите на "Ролан Гарос". Хърватинът победи Жулиен Бенето от Франция с убедителното 6:2, 6:2, 6:3 на четвъртфиналите и по този начин сложи край на френското участие на втория за годината турнир от Големия шлем. Представителят на домакините спечели гейм при свой сервис едва за 2:2 във втория сет, но загуби следващите четири. Любичич осъществи пробив за 4:2 в третата част и завърши мача за 2 часа и 14 минути. Резултатът означава, че за първи път от 1985 г. на полуфиналите ще играят първите 4-ма поставени. Това е най-доброто представяне на хърватина на Откритото първенство на Франция, като досега той бе стигал едва до третия кръг.