Италия се наложи над Хърватия с 3:2 победи и се класира за четвъртфиналите в елитната Световна група на купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

В решаващия пети мач в Торино на червени кортове (клей) Фабио Фонини надделя над Иван Додиг с 4:6, 6:4, 6:4, 6:4 след почти 3 часа игра.

Преди това звездата на хърватите Марин Чилич наниза 15 аса и изравни резултата след успех над Андреас Сепи с 6:3, 6:3, 7:5.

На четвъртфиналите от 5 до 7 април Италия ще срещне победителя от мача между Испания и Канада. Северноамериканците водят с 2:1 победи във Ванкувър.

Напред продължават и Сърбия, след успех над Белгия с 3:2 победи, ясна е четвъртфиналната двойка Франция – Аржентина, които се наложиха съответно над Израел с 5:0 и Германия с 5:0, както и Казахстан – Чехия, победили Австрия с 3:1 и Швейцария с 3:2