Защитаващият титлата си Испания се класира за финала на Купа Дейвис, неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Иберийците взеха непреодолим аванс от 3:1 победи срещу САЩ и за четвърти път в последните пет години ще спорят за трофея.

В първия сингъл от третия ден на срещата номер 5 в световната ранглиста Давид Ферер надделя над Джон Иснър с 6:7(3), 6:3, 6:4, 6:2 и записа 16-ия си успех в 16 мача на червени кортове за купа "Дейвис".

Иснър, който завърши с 16 аса, преодоля пробив пасив и спечели първия сет със 7:3 точки в тайбрека. До края обаче Ферер доминираше на любимата си настилка, докато американецът направи цели 70 непредизвикани грешки, с 38 повече от съперника си.

Така Испания ще играе за титлата от 16 до 18 ноември срещу победителя от другия полуфинал Аржентина - Чехия. Чехите водят с 2:1 победи в Буенос Айрес преди последните два мача на сингъл тази нощ.