Световната номер 1 в женския тенис Виктория Азаренка се отказа от участие на турнира в японската столица Токио с награден фонд 2 168 400 долара. Азаренка не се яви за мача си от четвъртфиналите с германката Ангелик Кербер. Тя посочи като причина за решението хронична умора.
"Още преди турнира не се чувствах добре, а откакто пристигнат тук се влоших. Нямам сили, вие ми се свят и не съм енергична, както преди. Не ми е възможно да играя. Може би е умора от целия сезон", каза Азаренка, която поиска да й премерят кръвното по време по двубоя с Роберта Винчи.
Световната номер 1 спечели титлата от Откритото първенство на Австралия и игра финал на US Open тази година.
На полуфиналите Кербер ще играе с номер 3 в схемата Агниешка Радванска (Полша), която отстрани бившата номер 1 Каролине Возняцки (Дания) с 6:4, 6:3 за 97 минути.
Двукратната шампионка на турнира в Токио Мария Шарапова (Русия) отпадна на четвъртфиналите. Номер 2 в света и победителка на "Ролан Гарос" загуби в драматичен мач от Саманта Стоусър (Австралия) с 4:6, 6:7(10) за 1:54 час. За Стосър това е едва втора победа от 12 мача срещу Шарапова.
Австралийката поведе с 5:3 във втория сет, но се стигна до тайбрек. В него тя спечели с 12:10 при петия си мачбол, след като Шарапова направи грешка от форхенд.
Следващата съперничка на Стоусър ще бъде Надя Петрова (Русия). Рускинята отстрани шестата поставена Сара Ерани (Италия) с 3:6, 7:5, 6:3 за 2:36 часа, след като губеше със сет и 1:4 във втората част.

Четвъртфинални срещи на турнира по тенис за жени на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 2 168 400 долара: